20 let placené části jednotky

11.10.2012

Dne 11.10.2012 se na naší stanici uskutečnilo setkání k 20. výročí založení placené části jednotky.

Setkání se zúčastnili všichni, kteří se zasloužili o založení této jednotky. Především to byli Ing. Karel Míček tehdejší starosta města a současný zastupitel, Ing. Zdeněk Biskup bývalý ředitel HZS  Moravskoslezského kraje Nový Jičín, Jan Blažek bývalý velitel JSDH Frenštát pod Radhoštěm a paní Jana Veselková bývalá vedoucí odboru vnitřních věcí na Městském úřadě.

Na slavnostní setkání byli pozváni všichni zastupitelé města Frenštát pod Radhoštěm, současný ředitel Územního odboru HZS Moravskoslezského kraje Nový Jičín Ing. Tomáš Klos a ředitel HZS Moravskoslezského kraje Ing. Zdenek Nytra, zasloužilí členové sboru Petr Charvát, Miroslav Fišer, Ing. Aleš Tuček, Miroslav Raška.

Samozřejmě nemohli chybět současní členové jednotky, kteří denně pomáhají při požárech, dopravních nehodách a jiných událostech ohrožujících život, zdraví a majetek občanů města Frenštát pod Radhoštěm a blízkého okolí.

Po slavnostních proslovech a zavzpomínání si na začátky v roce 1992 byly předány upomínkové předměty z rukou starostky města Mgr. Zdeňky Leščišinové, místostarosty města Mgr. Pavla Mičky a současného velitele Bc. Zbyňka Vágnera za odvedenou práci a s přáním hodně štěstí a zdraví do dalších let.