slidersliderslidersliderslidersliderslider
   RYCHLÝ KONTAKT

JSDH Frenštát
Střelniční 130
744 01 Frenštát p.R

Tel.: 556 835 222

Podrobný kontakt

Zhodnocení soutěže v Děrné 12.10.2013

21.10.2013

Dne 12.10.2013 jsme se zúčastnili okresního kola soutěže Plamen. Dalo by se říci, že to bylo důstojné oslavení ročního výročí, znovuzahájení činnosti mladých hasičů ve Frenštátě.

Soutěže se zúčastnilo celkem 15 dětí, a z toho celkem 14 aktivně soutěžilo. Podařilo se sestavit tři družstva po pěti soutěžících. Všechna družstva absolvovaly štafetu 4x60m a dvě ZPV – Závod požárnické všestrannosti.
Na štafetu 4x60 metrů jsme nastoupili kolem desáté hodiny po rozcvičce a rozběhání. Jelikož byly děti mohutně povzbuzovány a samozřejmě v neposlední řadě jsme pilně trénovali, děti překonaly počáteční trému a úspěšně štafetu dokončily v dobrém čase. Dokonce i lepším než na tréninku. Můžete shlédnout v natočeném videu, fotografiích na našem úložišti. fotografie zde!

ZPV se poté odstartovalo v 10:15 a druhé družstvo 10:45, děti trať dopředu neznaly, řídili se pouze podle fáborků v terénu. Každé pětičlenné družstvo na trati absolvovalo celkem šest disciplín. První střelba ze vzduchovky, která byla největší bolístkou a ukázala nám, na co se při tréninku zaměřit. Ze tří pokusů každého závodníka bylo možné sestřelením eliminovat jednu minutu, která se v případě sestřelení kolíčku 2x5x7cm přidávala k dosaženému času. Dále topografie, požární prostředky, překonání lanové překážky, uzlování a nakonec zdravověda, která byla k vidění v cílovém stanovišti. Na trati samozřejmě nesměl být pohyb rodičů ani vedoucích, děti tedy celou dvoukilometrovou trasu absolvovaly bez sebemenší pomoci.

Vysledky soutěže jsou ke shlednutí zde, mrzí nás, že jsou trochu nepřehledné a prozatím se nám nepodařilo sehnat časy všech družstev. V tabulce je pouze čas na štafetu prvního družstva. Celkové umístění jsme v rozpětí 14-17 místo z 18 družstev, díky shodnému počtu bodů s více družstvy. výsledky zde!

Na pondělní schůzce jsme s dětmi shlédli video a fotografie ze soutěže a pobavili jsme se o tom, co jim v soutěži dělalo největší problém a samozřejmě co se jim nejvíce vydařilo. Jsme rádi, že je nadšení neopustilo, že ze soutěže mají dobrý pocit, a hlavně že se těší na další, které ale již budou v novém roce 2014.
Díky patří i rodičům, kteří se soutěže zúčastnili a pomohli s dopravou.

Děti chválíme a samozřejmě budeme dále na jejich rozvoji pracovat. V zimě chystáme co 14 dnů kondiční rozvoj v tělocvičně, za hezkého počasí venku. Doplníme teoretické znalosti z požárnické oblasti a zažijeme společně určitě spoustu hezkých zážitků.

Vedení mladých hasičů Frenštát, (mat)

   PARTNEŘI