Výšlap na Javorník, Veřovice-Frenštát 27.10.2013

28.10.2013

Přes brzkou nedělní hodinu ranní jsme se sešli na hasičské stanici v docela hojném počtu. Někteří účastníci se k nám připojili až na nádraží a nakonec nás šlo 11 dětí a 8 dospělých. Vlakem jsme v 8:08 vyrazili směr Veřovice.

Počasí nám přálo, teplota byla nadprůměrná. V některých úsecích jsme si přáli už být nahoře a osvěžit se v místní občerstvovně. Nakonec se podařilo a stanuli jsme na vrcholu Javorníku, i dokonce na samém vršku nové rozhledny.

Po asi hodinovém spočnutí a občerstvení jsme v 11:00 vyrazi směr Frenštát. Poslední zastávka restaurace Rekovice nás zdržela jen krátce. Samozřejmě zde nechyběla i praktická vsuvka, zorientování mapy s buzolou a zopakování několika topografických značek. Zde jsme se s některými účastníky již rozešli a ve zbytku nakonec v pořádku dorazili na hasičskou stanici zhruba v 13:45, kde jsme se již rozešli do svých domovů.

Trasa nebyla nejkratší, dle GPS kolem 15km, a proto chválím všechny účastníky, že trasu zdolali.

Shodli jsme se, že podobné výlety budeme opakovat. Atmosféru výletu můžete shlédnout na fotografiích.

Vedení mladých hasičů, (mat)