slidersliderslidersliderslidersliderslider
   RYCHLÝ KONTAKT

JSDH Frenštát
Střelniční 130
744 01 Frenštát p.R

Tel.: 556 835 222

Podrobný kontakt

Zhodnocení soutěže ve Fulneku - Fulnecký uzel 2014

16.3.2014

Na sobotní soutěž jsme se opět připravovali svědomitě. Předchozí schůzky v tělocvičně i na hasičské stanici se nesly ve znamení uzlování. Základních pět uzlů již znají všichni naši členové: lodní uzel, plochá spojka, zkracovačka, tesařský uzel a úvaz na proudnici. Někteří je umí i poslepu.

Soutěže se zůčastnilo 12 našich členů. Celkem jsme postavili dvě družstva po pěti soutěžících a 9 jednotlivců. Někteří samozřejmě soutěžili jak za družstvo, tak i za jednotlivce. Snažili jsme se procvičovat do poslední chvíle, protože o tom uzlování je. Rychlost a přesnost se dá získat jen opakováním a to klidně i stokrát v řadě za sebou.

Umístění v soutěži tentokráte nedosáhlo na medailové příčky, ale dosáhli jsme pěkného 4. místa s časem 62,6 sec ze 14 soutěžních týmů. Za jednotlivce byl nejúspěšnější Šimon Motyka, který obsadil 10. místo s časem 54,6 sec z 51 soutěžícíh, 12. Anežka Vojtková s časem 55,2 sec, Matěj Tomšíček 62,5 sec. že bylo uzlování úspěšné se dá hodnotit i podle toho, že "nejhorší čas" našich svěřenců obsadil 39. místo. Pro některé byla soutěž premiérou a museli se vyrovnat s velkou trémou před tak velkým množstvím diváků. Děkujeme za reprezentaci a odvahu.

Určitě víme, že máme co zlepšovat a proto už nyní přemýšlíme o aktivitách do budoucna, které pomohou tuto dovednost rozvinout. Touto soutěží zahajujeme naši interní soutěž v uzlování. Základem nám budou časy dosažené na soutěži u těch, kteří se účastnili.

Kompletní výsledky ze soutěže zde.

Fotografie si můžete prohlédnout také zde.

Video tým A. zde

Video tým B. zde

Za vedení mladých hasičů (mat)

 

   PARTNEŘI