slidersliderslidersliderslidersliderslider
   RYCHLÝ KONTAKT

JSDH Frenštát
Střelniční 130
744 01 Frenštát p.R

Tel.: 556 835 222

Podrobný kontakt

Výroční zpráva o činnosti mladých hasičů ve Frenštátě pod Radhoštěm v roce 2014

9.1.2015

V roce 2014 jsme zahájili druhý rok fungování mladých hasičů ve Frenštátě pod Radhoštěm. Aktuálně máme 17 členů ve věku od 6 do 12let. V zimní sezóně jsme se scházeli v tělocvičně Střední průmyslové školy, kde jsme zlepšovali naši fyzickou kondici a zdatnost. Na hasičské stanici jsme nacvičovali vázání uzlů a získávali znalosti o technických prostředcích požární ochrany, topografických značkách, orientaci v terénu, zdravovědě, hasebních prostředcích a dalších důležitých znalostech, které jsme plně upotřebili v nadcházejících hasičských soutěžích.
Pro celoroční činnost jsme využili také hasičské hřiště, kde probíhala příprava na soutěže v požárním útoku,  v hasičských štafetách a závodech požárnické všestrannosti. Upotřebili jsme zde také novou překážku pro štafetu 4x60metrů, kterou pro nás vyrobili kolegové z jednotky, a opravenou soutěžní stříkačku za což děkujeme.
Z našich soutěžních úspěchů bych rád vyzdvihl: Únorová soutěž ve Veřovicích - Kombinace uzlování a spojování spojek na základně, kde jsme celkově obsadili se dvěma družstvy první a druhé místo. Za jednotlivce pak zlatou medaili získala Anežka Vojtková.  Ve Fulneku jsme se v březnu zúčastnili soutěže v uzlování, kde jsme v družstvech obsadili bramborovou příčku. Okrsková, premiérová soutěž ve Frenštátě v požárním útoku a štafetě dvojic, s celkovým umístěním na třetím místě. Podzimní  kolo celoroční soutěže Plamen v Děrném, kde jsme ve štafetě 4x60 metrů a v závodě požárnické všestrannosti obsadili krásné druhé místo, které nás zavazuje a motivuje k nácviku na jarní závěrečné kolo.
V celoročním programu mají místo i celodenní výlety po beskydských vrcholech, v roce 2014 to byl výlet na Ondřejník a výlet na Pustevny a Radhošť. Každý výlet s délkou přes 15km.
S dětmi jsme se aktivně zapojili do brigády na hasičském hřišti, kde jsme provedli úklid a údržbu plochy. Zúčastnili jsme se stavění i kácení máje a již tradiční vaječiny.  Započata byla celoroční sběrová akce papíru, která se jednou ročně vyhodnocuje a odměňuje. Na závěr roku jsme se společně setkali u vánočního stromku, a  předali dětem dárkové balíčky.
Chtěli bychom poděkovat zástupcům vedení města za uvolnění dotace, z které jsme pořídili důležité vybavení pro naši činnost: nové soutěžní proudnice, dresy, helmy, materiál pro stavbu již zmiňované překážky, opravu požární stříkačky, střelivo do vzduchovek, startovné na soutěže a další důležité potřeby pro mladé hasiče.
Rok 2014 byl především našim prvním soutěžním, kdy jsme ukázali, že naši svěřenci tréninkem a pílí mohou dosáhnout úspěchu i mezi mnohem zkušenějšími týmy, a to nás motivuje k dalšímu tréninku a společným aktivitám.  Děkujeme za podporu ze strany vedení města, sdružení, velitele jednotky a jednotlivých hasičů, bez které by se naše činnost neobešla. Doufáme, že rok 2015 bude pro mladé hasiče a všechny, kteří se na činnosti podílejí neméně úspěšným. 
Za vedení mladých hasičů Frenštát pod Radhoštěm Martin Turek

   PARTNEŘI