slidersliderslidersliderslidersliderslider
   RYCHLÝ KONTAKT

JSDH Frenštát
Střelniční 130
744 01 Frenštát p.R

Tel.: 556 835 222

Podrobný kontakt

8.1.2015 - Výroční zpráva Mladých hasičů Frenštát za rok 2015

10.1.2016

Rok 2015 je v pořadí třetím rokem fungování kroužku. Pro mladé hasiče byl neméně náročným, ale i bohatým na soutěže výpravy a další nové zážitky. Aktuálně v členské základně evidujeme 16 dětí ve věku od 6 do 12let.

Pro zimní sezónu na začátku roku se nám sice nepodařilo zajistit tělocvičnu na zimní výcvik, ale věnovali jsme se o to více získávání zkušeností teoretickou přípravou.

Při zimní výpravě na Pustevny jsme navštívili kolegy z horské služby a seznámili se s jejich prací. Na hasičské stanici jsme nacvičovali vázání uzlů pro tradiční zimní soutěže. Poprvé mladí hasiči usilovali o získání odbornosti Preventista Junior. Za přítomnosti zkušební komise, složené z vedoucích a velitele frenštátských hasičů, skládali ústní zkoušku z hasičských znalostí a získali tak odznaky odbornosti.

Na poli soutěžním jsme ve Veřovicích získali 3. a 4. místo v družstvech a 4. místo za jednotlivce. Ve Fulneku se nám sice nepodařilo získat medailové pozice na poli družstev, ale za jednotlivce v kategorii vedoucích jsme získali první příčku, a tím dodali motivaci a příklad našim svěřencům. V druhém okresním kole hry plamen v Lubojatech jsme obsadili celkově 5. místo ze 13. družstev, což byl příjemný výsledek. Na podzimním 1. kole soutěže v Lichnově, se i přes drobné zaváhání v závodě požární všestrannosti také zadařilo, což nesmíme přecenit a připravujeme se již na druhé kolo v roce 2016.
V již tradiční soutěži v požárním útoku v Trojanovicích jsme se umístili na celkově 3. místě v mladších žácích a druhé družstvo s drobným zaváháním skončilo na místě osmém.
V druhém ročníku okrskové soutěže v požárním útoku a štafetě dvojic ve Frenštátě jsme obsadili druhé místo a obhájili loňský výsledek.

V rámci celodenního výletu jsme i letos navštívili vrchol Ondřejníku Skalka, kde se zrodil nápad vyhlásit interní anketu na začátku roku 2016, a určit s ní vrchol, kopec, který budeme pravidelně navštěvovat a pečovat o něj.

Zúčastnili jsme se i každoročních akcí sdružení, jako je kácení máje a vaječina, které letos byly společně v jednom termínu. S ukázkami jsme vystoupili na Dni města Frenštát, Dni se záchranáři a Dni dětí v Hortenzii, kde jsme předvedli požární útok a štafetové soutěžní disciplíny.

20. listopadu jsme s dětmi podnikli jedinečnou akci, návštěvu lezecké stěny v centru Replay ve Frenštátě spojenou s následným přenocováním na hasičárně. Druhý den jsme navázali brigádou na hasičském hřišti, kde jsme dali do pořádku klubovnu a její okolí, abychom se po dobu rekonstrukce hasičárny v zimní sezóně mohli dále scházet.

Na závěr roku jsme se společně setkali u vánočního stromku a předali dětem dárkové balíčky, které jsme obdrželi od členů vedení města.

Chtěli bychom poděkovat vedení města za uvolnění dotace, z které jsme pořídili důležité vybavení pro naši činnost, a také firmě Continental Frenštát, která sponzorovala pořízení některých překážek pro nácvik soutěží.

Děkujeme za podporu členům sdružení a jednotky a všem, kteří se zúčastnili, nebo jakkoli zapojili do činností našeho kroužku. Doufáme, že rok 2016 bude pro mladé hasiče a všechny, kteří se na činnosti podílejí neméně úspěšným a bohatým na zážitky a akce.
.
Za vedení mladých hasičů Frenštát pod Radhoštěm dne 8.1.2016     Martin Turek

   PARTNEŘI